Hakkımızda

    Teknik-El, 1985 yılında, yapı sektörüne işgücü ve ahşap malzemeden tasarruf etme avantajı sunan çelik yapı elemanları üretimiyle katkıda bulunmak amacıyla kuruldu.

    Uzun ömürlü ve fonksiyonel malzemeler üretmenin yanı sıra, müşterilerimizle bütünleşerek, “Eksiksiz hizmet verme”ilkesiyle çalışmalarımıza sevgi ve saygıyla yaklaşmamız, bizi bu günlere taşıyan en büyük itici güç oldu.

    Hız kazanan ve orta vadede atılımını sürdürecek olan inşaat sektörünün talepleriyle iş potansiyelimiz sürekli artıyor. Teknik-El olarak bu talebi karşılayabilmek için kendimizi yeniliyor, kapasitemizi sürekli arttırıyoruz.

    Teknik-El ailesi adına şunu gururla söyleyebilirim ki; Teknik-El faaliyet gösterdiği sektörde Türkiye’nin en büyük entegre tesisi durumuna adım adım geliyor. Teknik-El, kurulduğu günlerden beri, müşterilerinden ürünlerinin galvaniz kaplanması yönünde talep alıyordu. Ege Bölgesi’nde bu ihtiyacı karşılayacak bir tesis yoktu. Bu gerçekleri göz önüne alıp 1998 yılında Teknik-El Şirketler Grubu olarak önemli bir karar alarak Tek Galvaniz’i kurduk.

    Tek-Galvaniz, otoyol korkulukları, inşaat iskeleleri ve yurt dışı özel imal yapı elemanları konusunda, 4,5 m boyundaki çinko havuzu ile üretimine başladı. Sektöründe büyük bir boşluğu doldurarak hızlı bir ivmeyle yoluna koyulan Tek Galvaniz, 4,5 metre boyundaki havuzuyla başladığı üretiminde, sürekli yatırımlarda bulunup, kendini geliştirerek önce 6,5, sonra 9,5 ve sonunda 12,5 metrelik havuzlarıyla kapasitesini sürekli arttırdı.

    Bu yatırımlar sadece fason galvanizleme de değil, günlük hayatımızda gördüğümüz ve kendi imalatımız olan TEDAŞ standardı galvanizli aydınlatma direklerinde, galvanizli çelik yapılarda ve galvanizli konstrüksiyon işlerinde de kullanılmaya başladı. Gelişimini aydınlatma ile sınırlı tutmayan Tek-Galvaniz sürdürdüğü yatırımlarıyla, Enerji Nakil Direkleri, Baz istasyon Direkleri, Stadyum Direkleri ve Rüzgar Enerjisi platformları üreterek ülkemize sunduğu katkılarını arttırıyor.

    Gururla söyleyebilirim ki; üretiminin %40’ını ihraç ederek ülke ekonomisine ciddi bir katkı sağlayan, galvaniz kaplama sektöründeki kalite standardını belirleyen Tek Galvaniz, talepleriyle gelişmesini sağlayan, her geçen gün daha büyük ve güzel projelerde birlikte çalıştığı siz dost ve müşterilerimizin varlığıyla gelişimini sürdürecek.